Ukazatele směru

Ukazatele směru LUCO – jsou dutá tělesa válcovitého tvaru, vyráběná z vysoce trvanlivého, recyklovatelného netoxického polyetylénu odolného proti UV paprskům. Vyrábí se v barvě žluté a zelené.


Ukazatele jsou buď jednosměrné nebo obousměrné, na čelní ploše opatřené polepem dopravní značkou C4 (pro typy 90 a 100 v základní velikosti a pro typy 150 a 200 ve zvětšené velikosti) nebo směrovací deskou Z4 (pro typy 90 a 100 ve velikosti 400x836mm, pro typy 150 a 200 ve velikosti 500×1054 mm). Použitím reflexní fólie je zaručena optimální denní i noční viditelnost.


Konstrukce je uvnitř dutá a umožňuje zatížení vodou nebo pískem, které se plní příslušným šroubovacím plastovým uzávěrem na zadní straně nahoře, zatímco dole je umístěn otvor pro vyprázdnění. V podstavci jsou umístěny otvory pro ukotvení k silničnímu povrchu.


Společnost AGROZET ZS,s.r.o. nabízí 4 typy ukazatelů směru, každý typ udává šířku výrobku v centimetrech, viz technické schéma:

Doporučené použití:

Účelem ukazatele směru je zvýraznit neobvyklou situaci a zvýšit pozornost řidiče při změně směru komunikace, v rozštěpech křižovatek u odbočovacích ramp, před čerpacími stanicemi a v podobných situacích. Jeho funkce je však i záchytná a je uzpůsoben k zadržení nárazu osobního vozidla menší intenzity.